Fizykoterapia
Elektroterapia
Elektroterapią nazywa się dział lecznictwa fizykalnego, w którym wykorzystuje się do celów leczniczych prąd stały oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.
Ultradźwięki
Ultradźwięki - to drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej niż 20 000 Hz. Ultradźwięki są rodzajem mechanoterapii. W fizykoterapii zazwyczaj stosowane są częstotliwości od 0,8 do 3 MHz.
Światłolecznictwo ( Bioptron )
System Terapii Światłem BIOPTRON to specjalistyczne urządzenie medyczne, emitujące światło o parametrach zbliżonych do elektromagnetycznego spektrum właściwego światłu słonecznemu, ale pozbawionego promieniowania UV.
Krioterapia
Krioterapia jest formą leczenia wykorzystująca niskie temperatury. W terapii najczęściej używane do tego celu są aparaty z butlami wypełnionymi ciekłym azotem.
Magnetoterapia
Magnetoterapia określa lecznicze wykorzystanie impulsowego pola elektromagnetycznego niskiej częstotliwości. Niska częstotliwość fali elektromagnetycznej powoduje wysoki stopień przenikania do tkanek oraz ograniczenie efektu termicznego.
Laseroterapia
Laser to generator promieniowania, wykorzystujący zjawisko emisji wymuszonej. Promieniowanie lasera ma charakterystyczne właściwości, trudne lub wręcz niemożliwe do osiągnięcia w innych typach źródeł promieniowania. Jest spójne w czasie i przestrzeni, zazwyczaj spolaryzowane i ma postać wiązki o bardzo małej rozbieżności..